maciejpawlik
.fotografia

Maciej Pawlik Fotograf Poznań

O mnie
w 6 zdaniach

Cześć, mam na imię Maciej. Zajmuję się fotografią – ale to już wiecie. Jestem urodzonym poznaniakiem, tam studiowałem i tam mieszkam. Jako miłośnik dobrego kina doceniam produkcje, w których nie umniejszając formie postawiono na treść. Jestem amatorem czerwonego wina i jazdy motocyklowej – to nigdy mi się nie nudzi, choć oczywiście nie łączę tych dwóch rzeczy naraz. No i robię dobre zdjęcia.Nie tylko ślubna

Fotografia to wciągająca profesja. Wymaga wiele, ale daje też sporo w zamian. Fotografia portretowa i szczególnie fotografia aktu, to niezwykle trudne obszary, ale tyleż samo satysfakcjonujące. Tu nie ma miejsca na nieprofesjonalizm i amatorszczyznę. Kluczem jest współpraca, zaufanie i odrobina dystansu do samego siebie. Poczucie humoru też mile widziane. Wiem, że pozowanie jest równie trudne jak fotografowanie, ale nauczyłem się, że wyobrażenie o zdjęciach, które robimy odbiega od końcowych efektów pracy zawsze w dobrą stronę. Robiąc zdjęcia poluję na emocje, obserwuję ludzi i poszukuję. W fotografii najbardziej cenię sobie spotkanie z drugim człowiekiem - to zawsze jest ciekawe doświadczenie. Mimo, że czasu jest zawsze bardzo mało, staram się choć troszkę poznać osoby po drugiej stronie obiektywu, żeby oddając im moje zdjęcia mogły się na nich odnaleźć. Uwielbiam też fotografować dzieci. One nie udają, są prawdziwe, zabawne i zawsze chętne do współpracy tylko trzeba dać im troszkę swobody i poczekać aż zaproszą nas do swojego świata, po którym zawsze chętnie mnie oprowadzają. Każde dziecko jest inne, każde jest ciekawe życia i każde lubi się śmiać.

Niezależnie od tego czy realizuję sesję indywidualną czy reportaż, zawsze angażuję się na 100%. Wiem, że warto, bo przekłada się to na efekty, a ludzie to doceniają. Opinie o mojej pracy to słowa szczególnie ważne dla mnie. Są one dowodem uznania, ale także źródłem ogromnej satysfakcji i spełnienia. Umacniają mnie w przekonaniu, że to co robię i sposób w jaki to robię jest dobrze obranym kierunkiem. Pozwala mi to na dlaszy rozwój i jednocześnie mobilizuje do pracy.

Zapraszam Was na przygodę, w której dowiecie się czegoś o sobie. Fotografia Poznań

Indywidualne lekcje fotografii

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz nauczyć się robić lepsze zdjęcia, brakuje Ci know how, fotografowanie ludzi nie przychodzi Ci jeszcze zbyt łatwo, to zapraszam na indywidualne lekcje fotografii.

kliknij tu - kurs foto